Praca w dziale technicznym

Innowacyjność mamy we krwi, a pracownicy naszego działu technicznego nieustannie poszukują przełomowych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa i wydajności.

Dołącz do naszego zespołu technicznego w roli doradcy na placu budowy, a w naszych strukturach międzynarodowych w roli projektanta oprogramowania lub twórcy produktów w jednym z naszych centrów badawczo-rozwojowych. Cokolwiek jest Twoją specjalizacją: mechanika, optyka, chemia, metaloznawstwo, systemy przeciwpożarowe, kotwy, korozje czy sejsmika – staniesz się ważnym uczestnikiem pasjonujących projektów zapowiadających przyszłość technologii.

Zapewnimy Ci mocne wsparcie technologiczne, ale zarazem oczekujemy od Ciebie zapału do nauki oraz talentu w godzeniu zaawansowanego projektowania z oczekiwaniami zwykłych ludzi.

W końcu projektujemy swoje produkty dla klientów, dlatego tak ważne jest dla nas osobiste zaangażowanie.

Jako firma opieramy się nie tylko na nowoczesnych technologiach, ale także na relacjach między ludźmi, zarówno między pracownikami jak i klientami

Mimo że do pracy w naszym zespole potrzebny jest umysł techniczny, obowiązki na żadnym ze stanowisk w tym dziale nie ograniczają się do zadań czysto technologicznych. W swojej doradczej roli poznasz największe zalety obu wymiarów naszej działalności – pracę przy przełomowych innowacjach oraz budowanie relacji z pełnymi entuzjazmu klientami.

Nasi konsultanci dołączają do projektów na wczesnych etapach, pracując nad dostosowaniem produktu do potrzeb klientów, a następnie przekładając efekty swej pracy na język marketingu i sprzedaży.

Podczas wielu projektów budowlanych pojawiają się niespodziewane wyzwania, a gotowe produkty nie zawsze są w stanie im sprostać. Dlatego nasi konsultanci działający w terenie wypracowują wspólnie z klientem i podwykonawcami rozwiązania dostosowane do konkretnego problemu, a następnie specjaliści z działów badań i rozwoju oraz oprogramowania profesjonalnie je opracowują.

Od samego początku damy Ci szeroki zakres odpowiedzialności. Jeśli będziesz regularnie uzyskiwać dobre wyniki, zanim się obejrzysz, pokierujesz własnym zespołem. Staniesz się częścią naszej tętniącej energią kultury pracy i zespołu złożonego z różnorodnych osobowości – dzielących wspólne pragnienie: budować lepsze jutro.

„Cieszę się, że moja praca nie ogranicza się do zadań technicznych. Polega również na planowaniu i współpracy z ludźmi. Kultura pracy jest fantastyczna. Wymagania są wysokie, to prawda, ale atmosfera jest przyjacielska i serdeczna. Praca zespołowa jest tutaj wszystkim, a Twoje pomysły naprawdę są brane pod uwagę”.

Andreas, dyrektor działu badań i technologii

Pokaż nam swoją chęć do nauki, a my damy Ci możliwość przyswajania wiedzy z wielu dziedzin

Jeśli oczekujemy od Ciebie przełomowych innowacji, to dlatego, że zapewniamy Ci znakomite szkolenia w najlepszych możliwych warunkach. Służymy Ci wszelką wiedzą i wsparciem, które pomogą Ci dobrze przygotować się do swojej roli, indywidualnym coachingiem, możliwościami doskonalenia umiejętności oraz osobistym rozwojem przebiegu Twojej kariery.

Stosujemy bardzo złożony i szczegółowy system ocen pracowniczych. Każdej osobie przyglądamy się w ramach całorocznego procesu rozwoju ścieżki kariery. Na tej podstawie dowiadujemy się, jak planować rozwój osób pełniących różne role, pochodzących z różnych kultur i rynków o odmiennym charakterze. Krótko mówiąc, potrafimy poszerzyć Twój zasób umiejętności, zaspokoić Twoje ambicje i otworzyć przed Tobą drzwi do kariery.

Nasi najlepsi pracownicy bardzo szybko obejmują funkcje kierownicze, aż 80% stanowisk managerskich w naszej firmie obsadzanych jest przez kandydatów z rekrutacji wewnętrznej. To najlepiej pokazuje, jak wysoko cenimy swoich pracowników.

Wszystkie oblicza innowacyjności

Jako członek działu technicznego będziesz przede wszystkim częścią zespołu. Nasz model zespołu technicznego opiera się na współpracy, jednej z tych rzeczy, która czyni tę pracę tak pasjonującą i satysfakcjonującą.

Zadania działu technicznego wykonujemy w ramach trzech głównych ról. Samodzielnie zdecyduj, która z nich jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Możesz być konsultantem ds. projektów współpracującym z klientem na dużych placach budów. Masz możliwość pracy w naszych strukturach międzynarodowych odpowiedzialnych za badania i tworzenie innowacyjnych produktów. Możesz także zająć się projektowaniem oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo i wygodę pracy naszych klientów.

Oto szczegółowe informacje na temat każdej z tych ról.

Konsultant ds. projektów

• W tej doradczej roli czeka Cię praca na placach budów, w kontakcie z projektantami i architektami, a także inżynierami budownictwa i dyrektorami firm.

• Już na etapie projektowania będziesz wzmacniać te relacje, demonstrując korzyści z włączenia do projektu rozwiązań oferowanych przez Hilti – od systemów kotwiących i mocowań po urządzenia i oprogramowanie do nich.

• W kolejnym etapie pomożesz projektantowi ożywić koncepcję, przekładając założenia projektu na język zespołów budownictwa i produktowy – w tym podwykonawców – a także marketingu i sprzedaży.

• Będziesz pełnić jedną z najważniejszych funkcji w firmie, zapewnisz ciągłość pomiędzy projektem a sprzedażą, płynne przejście od koncepcji do rzeczywistości. Po drodze zajmiesz się sprawami związanymi z projektowaniem, prawem budowlanym i wszelkimi potencjalnymi problemami.

• Nie istnieje żaden podręcznik z wytycznymi dla tego stanowiska, ponieważ każdemu dużemu przedsięwzięciu budowlanemu towarzyszy unikalny zestaw trudności. Jeśli wykażesz się zwinnością umysłu, czeka Cię sporo radości podczas wyszukiwania rozwiązań precyzyjnie dostosowanych do nieoczekiwanych problemów.

• Przyda Ci się doświadczenie w inżynierii lądowej, mechanicznej lub mechanice i budowie maszyn, a także w projektowaniu architektonicznym. Jednak najbardziej nam zależy na zapale do nauki oraz talencie do godzenia wiedzy technicznej z umiejętnościami interpersonalnymi.

Zobacz nasze oferty pracy na stanowisku konsultanta ds. projektów

Nasze struktury międzynarodowe

Technik w dziale badań i rozwoju

• Działania badawczo-rozwojowe to nasza siła napędowa oraz ważny składnik naszego DNA. To dzięki nim niezmiennie wyprzedzamy konkurencję na polu innowacyjności, to dlatego każdego roku inwestujemy 5% naszego obrotu na poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinie obróbki diamentów, narzędzi pomiarowych, systemów przeciwpożarowych, kotew i innych technik.

• Jako technik w dziale badań i rozwoju będziesz mieć do czynienia z najnowocześniejszą technologią, a na swoich barkach duży zakres odpowiedzialności – i to od samego początku.

• Wierzymy, że każdy może być autorem genialnego pomysłu. Dlatego zespół, do którego dołączysz, będzie się cechował ogromną różnorodnością. Spotkasz w nim absolwentów wyższych uczelni i studiów doktoranckich oraz doświadczonych specjalistów – zarówno w wąskich, jak i szerokich dziedzinach.

• Jeśli Twoje pomysły okażą się rewolucyjne, opatentujemy je, by w przyszłości opracować na ich podstawie innowacyjny produkt.

• Będziesz mieć możliwość udoskonalania produktów w trakcie całego ich cyklu życia, za każdym razem mogąc z bliska przyjrzeć się efektom swojej pracy. Taka rola daje poczucie niezwykłego spełnienia oraz niepowtarzalną szansę na uważne przyjrzenie się konstrukcji naszego świata.

• To również styczność ze wszystkimi działami zaangażowanymi w proces produkcji Twoich produktów – produkcyjnym, operacyjnym, zaopatrzenia, projektowym, kadrą zarządzającą, marketingiem oraz sprzedażą.

• Bezpośrednia współpraca zarówno z klientami, jak i z naszymi zakładami produkcyjnymi będzie wymagała zapewnienia ścisłej zbieżności pomiędzy teoretycznymi a praktycznymi zastosowaniami naszych produktów.

• Dysponujemy najlepszymi na świecie laboratoriami badawczo-rozwojowymi w Schaan (Liechtenstein), Kauferingu (Niemcy), Szanghaju (Chiny) oraz Irving (Teksas, USA) – wyposażonymi w najnowocześniejsze technologie do symulacji zastosowań oraz przeprowadzania testów.

Zobacz oferty pracy w dziale badań i rozwoju

Technik programista

• Jako technik programista pomożesz nam projektować i tworzyć kod rozwiązań informatycznych, które potwierdzą naszą przewagę na rynku

• W sposób przystępny i zrozumiały ułatwisz naszym klientom obsługę oprogramowania. Może to być pomoc w rozwiązywaniu problemów, poprowadzenie szkolenia lub napisanie przewodnika dla użytkowników.

• Na tym stanowisku potrzeba czegoś więcej niż umiejętności technicznych: istotne będą również zdolności komunikacyjne oraz interpersonalne. Sporo czasu poświęcisz na tłumaczenie kodu na bardziej przystępny dla klienta żargon techniczny.

• Będziesz mieć swobodny dostęp do naszych klientów oraz zespołów produktowych i marketingu. Pomoże Ci to w precyzyjnym zrozumieniu ich potrzeb i dostosowaniu do nich oprogramowania.

• Możesz liczyć na pracę nad naprawdę niesamowitymi produktami, np. programami do obliczania obciążeń, tolerancji na wstrząsy czy wyliczania rozkładu zbrojenia.

• Weźmiesz również udział w tworzeniu oprogramowania badawczego, którego używamy w naszych laboratoriach badawczo-rozwojowych, współpracując przy tym z zewnętrznymi instytutami badawczymi oraz uniwersytetami.

• Porównasz produkty różnych generacji – od projektu do projektu i od aktualizacji do aktualizacji, upewniając się, że każde z nowych udogodnień jest zastosowane i użyte w sposób efektywny.

• Z wykształcenia jesteś prawdopodobnie inżynierem programistą, inżynierem informatykiem, informatykiem, matematykiem, fizykiem lub statystykiem. Najbardziej zależy nam na Twoim zapale do nauki oraz talencie do tłumaczenia technicznych zawiłości ludziom przyzwyczajonym do pracy z notesem albo wiertarką.

Zobacz oferty pracy w dziale informatycznym