Nasza społeczna odpowiedzialność

Zachęcamy naszych pracowników do wyjścia zza biurek, zakasania rękawów i dołączenia do naszych inicjatyw społecznych. Pragniemy ożywić Twój entuzjazm do pracy i wzbogacić Twoje doświadczenia o działaność charytatywną oraz pracę zespołową.

Oto kilka naszych propozycji z róźnych regionów świata:

Habitat for Humanity – odstaw pracę na boczny tor na kilka dni, by pomóc w budowie domów dla osób bezdomnych lub zbyt biednych, by kiedykolwiek kupić bądź wynająć dom. Dołączysz do zespołu, który montuje wsporniki, kładzie cegły, wznosi dach i osobiście wręcza klucze nowym lokatorom.

 

Day of Caring – poświęć dzień na pracę w banku żywności lub schronisku dla zwierząt, na rozwożenie jedzenia bądź porządkowanie okolicy. Możesz pomalować płot lub naprawić zjeżdżalnię, zatroszczyć się o starszą osobę bądź opowiedzieć o pracy w budownictwie dziewczętom w pobliskiej szkole.

Building in Bamboo – wesprzyj nasz zespół w poszukiwaniu bezpiecznych i skutecznych sposobów budowy domów z bambusa dla osób z krajów rozwijających się. To element naszej kampanii przeciwko życiu poniżej standardów, w ramach której przekazujemy swoje urządzenia i służymy profesjonalną radą w kwestiach dotyczących budownictwa.

Fundacja Hilti – projekty przywracające nadzieję

Fundacja Hilti powstała w 1996 roku, stawiając sobie za cel pomoc osobom pokrzywdzonym przez los w powrocie do niezależności i życia na własnych warunkach. Fundacja wspiera projekty spełniające wymogi zrównoważonego rozwoju, realizowane na całym świecie w różnych branżach. Każdy z projektów – poza fazą wstępną – powinien być samowystarczalny finansowo, zakładać cele policzalne oraz umożliwiać powtórną realizację.

Fundacja korzysta z finansowego wsparcia zarówno funduszu Martin Hilti Family Trust, jak i Grupy Hilti, która przekazuje 2% swoich rocznych zysków bezpośrednio na projekty Fundacji. Ten wart odnotowania wkład jest konsekwencją niezwykłej postawy pracowników Hilti, którzy imponują pasją, fachową wiedzą i doświadczeniem, budując sukces firmy.

Oprócz udziału w licznych projektach Fundacji pracownicy Hilti mocno angażują się również w lokalne projekty, realizowane przez filie Hilti w poszczególnych krajach. Wszyscy dajemy dowody wielkiego poświęcenia na rzecz realizacji i sukcesu naszych ważnych, innowacyjnych projektów.

Fundacja angażuje się w działania na różnych polach, od kultury i taniego budownictwa po usuwanie skutków klęsk żywiołowych i edukację. Tak szeroki profil działalności jest odzwierciedleniem ogromnej różnorodności samej Grupy Hilti, zatrudniającej ponad 30 000 osób z wszystkich kultur i obszarów językowych świata.

Fundacja Hilti, fundusz Martin Hilti Family Trust oraz Grupa Hilti inicjują projekty, by dodać otuchy ludziom pokrzywdzonym przez los oraz pokazać, jak wiele dobra można uczynić, wykorzystując dostępne możliwości. Nasze inicjatywy mają również za zadanie przywracać nadzieję. Czasem wystarczy mały krok, by ludzie, rodziny i całe społeczności odczuły pomoc i wsparcie.

Więcej informacji o Fundacji Hilti i jej działalności znajdziesz na stronie: www.hiltifoundation.org