Where your best belongs

Kiedy tylko przekroczysz próg naszych drzwi, poczujesz, że jesteś częścią czegoś większego. Tworzymy kulturę organizacji i atmosferę, która zachęca do odnalezienia w sobie tego, co najlepsze. 

 

Zachęcamy każdego członka naszego zespołu do kształtowania przyszłości naszego biznesu i nie tylko, chodzi o coś więcej. Razem budujemy lepszą przyszłość.
 

Ludwik Zabłocki – Marketing Channels Manager, Polska

Ludwik poznał Hilti poprzez Targi Career Forum w Budapeszcie organizowane przez międzynarodowy program studiów magisterskich CEMS, którego jesteśmy globalnym partnerem biznesowym. Od tamtej chwili zaczęła się nasza wspólna przygoda!
 
W przeciągu zaledwie 2 lat Ludwik pracował na trzech różnych stanowiskach.  Zaczynając od projektu w dziale marketingu, następnie jako uczestnik programu rozwojowego Product Manager Direct Entry jako terytorialny przedstawiciel sprzedaży, aż do aktualnego stanowiska Marketing Channels Managera – tak wyglądała dotychczasowa droga Ludwika w Hilti Polska. A tyle jeszcze przed nami!
 
Jak sam mówi, Hilti daje mu możliwość rozwijania umiejętności w dziedzinach,  z którymi wcześniej nie miał nic wspólnego.
 
„Liczy się to, żeby z tego, co się robi wyciągnąć umiejętności, które mogą się przydać później na innym stanowisku.  Sprawdziłeś się gdzie indziej, to dlaczego nie sprawdzić się w czymś nowym?
 
Dla Ludwika praca w Hilti wiąże się z możliwością nieustannego, długofalowego rozwoju. To stawianie sobie coraz to nowych wyzwań i po prostu bycie sobą.

Piotr Stachowiak- Sales Director, członek zarządu, Polska

Od pracy jako Customer Service Manager, poprzez Area Sales Managera aż do członka zarządu w roli Dyrektora Sprzedaży – tak w skrócie wyglądała dotychczasowa droga Piotra w Hilti. Ta przygoda rozpoczęła się ponad 7 lat temu.

Na pytanie „dlaczego Hilti?” odpowiada bez wahania – ludzie. Relacje, współpraca i wzajemne wsparcie czynią tę firmę unikalnym miejscem pracy. Piotr najbardziej ceni sobie możliwość nieustannej nauki i inspiracji od każdego z członków zespołu. Jednym z filarów strategii Hilti jest różnorodność, która nie tylko wzmacnia naszą organizację, ale też inspiruje i uwalnia potencjał naszych pracowników.

„Różnorodność w Hilti to konkretne działania, a nie tylko hasła. Od strony biznesowej, różnorodność to finalnie trafniejsze decyzje. Kiedy otacza Cię prawdziwie różnorodne towarzystwo, efekty Twoich działań są zwyczajnie lepsze, ale też trwalsze. Mamy na to mnóstwo przykładów w codziennej pracy.”
 
Według Piotra, każda osoba, z którą zetknął się w Hilti jest dla niego inspiracją. Ekscytujące dyskusje, wymiana różnorodnych opinii, odwaga, wzajemny challenge i zaufanie – to są właśnie kwestie, które odnajduje w swoich kolegach i koleżankach z pracy, i to napędza go do działania.

Anna Shafarenka- Sales Channels Director, Polska

Ania swoją przygodę z Hilti rozpoczęła w 2010 roku na Białorusi. Wybierając Hilti wkroczyła do świata, którego do tej pory nie znała, ale jak sama przyznaje, od samego początku czuła, że to jest miejsce dla niej.

Ania zawsze poszukiwała nowych kompetencji i nowych wyzwań. Podążając za marzeniami, nie tylko przeniosła się do innego kraju, ale także sprawdziła się na 6 różnych stanowiskach w 4 różnych działach. Podczas 12 lat w Hilti, Ania rozwijała się między innymi w marketingu, HR, Customer Service, by finalnie w styczniu 2022 r. dołączyć do Zarządu Hilti Polska. Z każdego z tych doświadczeń wyniosła umiejętności, które pomagają jej w podejmowaniu kolejnych wyzwań.

Spełniając swoje kolejne cele, zdała sobie sprawę, że najlepszą rzeczą na świecie jest obserwowanie swoich współpracowników, którzy rozwijają się dzięki Twojemu wsparciu.

W tej firmie wszystko jest możliwe. Stawiaj sobie cele, bądź konsekwentny,  a dojdziesz tam gdzie chcesz. Marzenia się spełniają!

Podejmując kolejne wyzwania Ania nieustanie kieruje się dewizą „ bądź otwarty i nie stawiaj sobie barier”. Teraz jako Sales Channels Director nadal stawia sobie za cel rozwijanie siebie i innych, udowadniając wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych.
 

BANU - GENERAL MANAGER, TURcja

Banu jest jednym kluczowych członków naszego globalnego zespołu, odkąd dołączyła do nas prawie 20 lat temu. Wiele się u niej zmieniło przez ten czas… łącznie z dziewięcioma kolejnymi stanowiskami i przeprowadzką do RPA.
 
Wcześniej zastanawiała się, czy jest już gotowa by przyjąć następną rolę, a potem wielokrotnie udowadniała sama sobie, że może zrobić więcej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażała. Patrząc wstecz, Banu nigdy nie przypuszczała, że osiągnie poziom dyrektora marketingu, nie mówiąc już o dyrektorze generalnym. Banu ma poczucie, że to dzięki codziennemu wsparciu i pomocy jej zespołu, może w zasadzie osiągnąć wszystko.
 
„Czasami zadawałam sobie pytanie: ‘Naprawdę? Czy ja dam radę to zrobić?'"
 
Praca w Hilti to dla Banu nie tylko kariera zawodowa, ale także wiele pozytywnych wydarzeń na polu osobistym. Przeprowadzka wraz z mężem i synkiem do Republiki Południowej Afryki była odważną decyzją, ale to po prostu jedna z dróg, jaką Banu mogła podążać by zbudować lepszą przyszłość dla swojej rodziny w Hilti. Jej syn jest zachwycony każdą minutą tej niezwykłej hiltiańskiej podróży!

 

ALEXIS - PRODUCT MANAGER OF CHEMICAL ANCHORS, USA

Nawiązaliśmy kontakt z Alexis kiedy jeszcze studiowała na uniwersytecie, wkrótce po tym dołączyła do zespołu Hilti. Na początku nie miała przekonania, w jakim kierunku chciałaby się dalej rozwijać, ale jej mentor w Hilti pomógł jej znaleźć odpowiednią dla niej drogę. Alexis uwielbia widzieć efekty swojej pracy, niezależnie od tego, czy jest to kotwa trzymająca belkę w miejscu, czy są to twarze dzieci, które odwiedzają siedzibę Hilti, aby dowiedzieć się czegoś o inżynierii. Jako jedna z trzech finalistek Hilti Challenge otrzymała szansę pracy nad nowym projektem Hilti w naszej globalnej siedzibie w Liechtensteinie, miejscu, które zawsze chciała odwiedzić.
 
“Jako 28-latka nigdzie nie dostaniesz tak znaczącego projektu jak tutaj”

Alexis nie wstydzi się prosić o pomoc, kiedy jej potrzebuje i wie, że zawsze stoi za nią cały team. Podejmowanie się zadań, których nigdy wcześniej się nie wykonywało, nie zawsze jest łatwe, dlatego zapewniamy wszystkie narzędzia i wsparcie potrzebne do ich realizacji. W przypadku Alexis to dotyczy nie tylko jej obowiązków zawodowych, ale także i jej działalności wolontariuszki.

 

Andrew - learning and development manager, Singapur

Adrew jest częścią drużyny Hilti od ponad 20 lat. W tym czasie podróżował po całym świecie obejmując role, o których wcześniej nawet by nie pomyślał.  Szanse jakie się przed nim otwierały wydawały się początkowo wręcz onieśmielające, jednak Adrew na każdym kroku wspomina, że nie wydarzyło by się to wszystko gdyby nie ogromne wsparcie, zachęta i wiara innych w jego możliwości.
 
„Hilti naprawdę może Cię zabrać, dokądkolwiek zechcesz, nawet jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie to jest”.
 
Teraz to Andrew wspiera osoby na całym świecie, pomagając im w pełni wykorzystać swój potencjał. Nie wydaje mu się to już nawet pracą, po prostu spędza czas ze wspaniałymi ludźmi, pokazując im, co mogą w swojej karierze osiągnąć.

 

CELYNDA - GLOBAL ‘LIVE’ PRESENTER & DIGITAL ACCOUNT MANAGER, FRancja

Celynda rozpoczęła swoją przygodę z Hilti w dziale sprzedaży i w ciągu dwóch lat objęła stanowisko w dziedzinie, w której nigdy wcześniej nie pracowała.

Praca jako przedstawiciel handlowy nauczyła ją planowania własnego harmonogramu dnia pracy i pomogła zbudować większą pewność siebie poprzez codzienne interakcje, budowanie relacji, wsparcie i zdobywanie klientów.
 
„Nauczyłam się sposobu myślenia naszych Klientów. To dzięki temu potrafię zaproponować im odpowiednie dla nich rozwiązania. Po prostu pomagam Klientom zastosować to, co idealnie wpisuje się w ich potrzeby”
 
Jedno było pewne, następna rola Celyndy musiała obejmować aspekt budowania relacji z klientem. Teraz jest prawdziwą „gwiazdą” interaktywnych prezentacji produktów. Występowanie przed kamerą podczas transmisji na żywo pozostawia niewiele miejsca na błędy.  Celynda błyskawicznie rozwinęła tę umiejętność i obecnie reprezentuje Hilti przed widzami na całym świecie.

 

NIELS - HEAD OF GLOBAL MARKETING, DIRECT FASTENING, Liechtenstein

Niels dołączył do nas dziesięć lat temu i w tym czasie zdążył poznać wiele różnych aspektów naszego biznesu. Wszystko zaczęło się w dziale sprzedaży w Amsterdamie i właśnie tam Niels podjął się swojego pierwszego dużego wyzwania Hilti: przekształcenia terytorium, które przynosiło 100 000 euro, w region który przyniesie zysk w wysokości 1 miliona. Niels nie pracuje już w sprzedaży od jakiegoś czasu, wciąż jednak zarówno klienci, jak i współpracownicy zachęcają go, by ich częściej odwiedzał.
 
„Mój szef kiedyś przyszedł do mnie i powiedział: mamy teraz dla Ciebie inne wyzwanie. To rola szefa marketingu. Nadal nie wiem, dlaczego to właśnie ja dostałem tą szansę , ale to było coś co przyczyniło się do tego jakim człowiekiem teraz jestem ”.
 
Obecnie Niels wykorzystuje całe swoje doświadczenie pracując w naszym zespole marketingu. Marketing w Hilti to jednak coś zupełnie innego, niż to czego uczysz się podczas studiów na uczelni – w Hilti uczysz się poprzez działanie.

 

Tobias - Global Technology and Engineering Manager, Liechtenstein

Innowacja jest wpisana w DNA Hilti,  a Tobias odgrywa w tym aspekcie dużą rolę. To właśnie Tobias wprowadził u nas inicjatywę „Hungry Lion”. Teraz każdy pracownik produkcji może zgłaszać swoje pomysły na usprawnienia.
 
„Zajmuję stanowisko, na którym mogę połączyć pracę strategiczną i twórczą. To sprawia, że wprowadzanie zmian jest łatwiejsze, a najbardziej ekscytujące projekty innowacji przechodzą przez moje ręce. Widzę i czuję na własnej skórze, jak budujemy przyszłość dla wszystkich ”.
 
Tobias odgrywa aktywną rolę w procesie od pomysłu aż do produkcji. Zawsze próbuje nowych rzeczy i odkrywa, co jest możliwe i jak może to pomóc firmie w dalszym rozwoju. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jaki kolejny projekt opracuje jego zespół.