Praca w Dziale finansów

Dynamiczne środowisko, zespół nastawiony na wyniki, ekscytujące projekty i zadania, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej. Jeśli to brzmi zachęcająco – nasz dział finansów może być dobrym miejscem właśnie dla Ciebie.
 
W naszym globalnym zespole finansów pracuje ponad 1200 członków zespołu na całym świecie. Mamy 8 centrów Shared Service, które opiekują się 65 organizacjami na całym świecie. Dzięki takiej organizacji działu finansów, możesz objąć stanowisko na poziomie globalnym, regionalnym lub lokalnym. Pełniąc funkcję na poziomie lokalnej organizacji, regionu, korporacji czy wybranego unitu biznesowego, masz dużo większy wpływ niż „tylko” na finanse.

 

Wspieramy innowacyjność uczestnicząc w interdyscyplinarnych i międzynarodowych projektach. Pełnimy role konsultantów dla innych działów, dzięki czemu jesteśmy zaangażowani w podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ na nasze wyniki. Nasi ludzie rozwijają się zarówno w ramach aktualnie zajmowanych stanowisk, jak i obejmując nowe role, a fakt, że 77% wakatów na stanowiskach managerskich obejmują nasi pracownicy drogą awansu wewnętrznego napawa nas dumą. W naszym zespole możesz objąć rolę Finance Business Partnera (jak nazywamy naszych CFO), tool-service Controllera czy pracować w Shared Service Center. Jeśli jesteś zaraz po studiach, możesz dołączyć do nas w ramach programu Finance Outperformer – możliwości jest bardzo dużo.
 

Niech Twoja kerierą kieruje Twoja Ciekawość

Dział finansów oferuje szeroki wachlarz stanowisk, każde z nich jest interesujące i daje ogromne możliwości dalszego rozwoju.

Poniższa lista zawiera najpopularniejsze kluczowe stanowiska, podzielone ogólnie na obszary związane z Kontrolingiem, Planowaniem Finansowym, Księgowością i Zarządzaniem Procesami. Jako lider zespołu będziesz odpowiedzialny za rozwój swoich ludzi, doradztwo w sprawach kluczowych dla biznesu i wsparcie strategiczne, a także realizację zadań operacyjnych.

 

Wierzymy, że budując swoją ścieżkę kariery najlepiej skupiać się na swoich mocnych stronach. Każda ścieżka kariery jest wyjątkowa. Pozwól się zainspirować!
 
To tylko jeden z wielu przykładów na to, jak zróżnicowana może być ścieżka kariery w Hilti. Możliwości rozwoju są nieograniczone: często osoby, które zaczynały w księgowości, obejmują stanowisko np. w Kontrolingu, a czasem nawet w innym, nie związanym bezpośrednio z finansami dziale. Niech Twoją karierą kieruje Twoja ciekawość!

OSIĄGANIE WYNIKÓW I ROZWIJANIE SILNEGO ZESPOŁU

Martina Giot, Head of Finance w regionie Bliski Wschód, Turcja i Afryka, opowiada o swoich celach, możliwościach rozwoju międzynarodowego, sukcesach i wyzwaniach, jakie napotkała w swojej karierze.

Pascal-Olivier Haussmann, Head of Group Controlling, opowiada o tym, co w Hilti oznacza duch przedsiębiorczości oraz o swoim rozwoju – od stanowiska operacyjnego do objęcia strategicznej, zorientowanej globalnie roli.
 
Dowiedz się więcej o ich rozwoju w Hilti

 

Twoja rola i twój wpływ na przyszłośc finansów

Osiągaj ponadprzeciętne wyniki i wspieraj nasze inicjatywy: zaangażowanie, pasja i właściwy zestaw umiejętności pozwolą Ci kreować przyszłość działu finansów. Istnieje cała gama różnorodnych stanowisk, które możesz objąć. Każde z nich wymaga innych kompetencji. Poniżej znajdziesz kilka przykładów opisanych bardziej szczegółowo.

 

FINANCE BUSINESS PARTNER (CFO)

 • Pełniąc funkcję lidera na poziomie strategicznym, osiągasz wyniki finansowe, które wyznaczają priorytety dla naszego biznesu i jesteś odpowiedzialny za zarządzanie i proces inwestycyjny danej organizacji rynkowej.
 • Jako head of finance na dany rynek oraz członek lokalnego zarządu organizacji pełnisz ważną rolę w kreowaniu i wprowadzaniu strategii firmy. Większość Finance Business Partnerów zarządza organizacją lub działem sprzedaży, ale możesz także kierować danym unitem biznesu czy fabryką.
 • Zarządzając z rynkowej i holistycznej perspektywy biznesowej, masz wpływ, edukujesz, rozwijasz i wspierasz wszystkich liderów i członków zespołu w osiąganiu wyników koniecznych do realizacji naszej strategii.

CONTROLLER / ANALITYK FP&A

 • Wspierając naszych liderów w tworzeniu i realizacji planów sprzedażowych, rozwijasz szeroką gamę analiz finansowych dotyczących trendów biznesowych, oceny wyników, prognoz i raportów.
 • Jesteś „strażnikiem” rachunku zysków i strat, zapewniasz transparentność w ocenie wartości poszczególnych stanowisk i dostarczasz swoje spostrzeżenia poprzez techniki analizy finansowej, odpowiednie narzędzia i koncepcje.
 • Jesteś nastawiony na przedsiębiorczość, myślenie strategiczne i chęć wprowadzania zmian.
 

ANALITYK KREDYTOWY

 • Pracując w zespole Credit & Collection zapewniasz pełną zgodność wszystkich procesów z korporacyjną i lokalną polityką kredytową.
 • Aktywnie przyczyniasz się do redukcji DSO (wskaźnik cyklu regulowania należności) oraz wierzytelności (accounts receivables AR).
 • W zakresie twoich obowiązków zarządzasz  całym procesem oceny ryzyka kredytowego klienta.

 

KSIĘGOWY(A)

 • W ramach pracy w obszarach księgowości, procesach od zamówienia do płatności i od zakupu do zapłaty współpracujesz z partnerami finansowymi i nie-finansowymi.
 • Korzystając z wiedzy specjalistycznej oraz wiedzy z zakresu systemów i narzędzi ERP (planowania zasobów przedsiębiorstwa) prowadzisz część procesów operacyjnych, włącznie z zamknięciem miesięcznym i rocznym..
 • Na bieżąco prowadzisz i sprawdzasz konta bilansowe, ze zrozumieniem KPI (kluczowych wskaźników efektywności). Wyciągasz wnioski co do możliwych ulepszeń w obsłudze księgowej i procesach.
 • Jesteś osobą kontaktową dla wewnętrznych i zewnętrznych audytorów.

FINANCE OUTPERFORMER TRAINEE

 • Przygotowując się do objęcia funkcji liderskiej w organizacji, nabędziesz pełnego zrozumienia różnorodnych obszarów funkcjonowania finansów i kontaktu z managerami wysokiego szczebla.
 • Podczas pracy w sprzedaży w trakcie pierwszego roku programu, zdobędziesz kluczową wiedzę w zakresie sprzedaży poprzez dogłębne zrozumienie naszego modelu biznesowego.
 • Przez pierwsze dwa lata zdobędziesz różnorodne doświadczenia, będziesz mieć okazję do angażowania innych i wykorzystania swojego doświadczenie biznesowego.
 • Będziesz mógł uczestniczyć w ekscytujących dodatkowych aktywnościach takich jak projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością czy program szkoleniowy na jednym z najlepszych światowych uniwersytetów.
 

Nasz Global Management Development Program to punkt wyjścia dla tych, którzy nie boją się wyjść ze strefy komfortu: stawia Cię w samym centrum naszego modelu biznesowego zorientowanego na klienta i daje pełną odpowiedzialność od pierwszego dnia. Twoim mentorem w trakcie trwania programu będzie CFO, a Ty bedziesz mieć okazję aby w tym czasie uczestniczyć w szerokim spektrum międzynarodowych projektów w zakresie działu finansów.  Ucz się, rozwijaj i kształtuj własną karierę w finansach, jednocześnie poznając najlepszych profesjonalistów z całego świata.

 „Zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, cenię sobie różnorodność kulturową – możliwość podróżowania oraz pracy z ludźmi z całego świata. Wszystkie te możliwości, a także wiele więcej, zapewnił mi właśnie program Outperformer”.
- Ryan, uczestnik programu Finance Outperformer

 

Ucz się przez całe życie z Akademią Finansów Hilti

Mamy wysokie oczekiwania i zrobimy wszystko co możliwe aby wesprzeć rozwój Twojego potencjału i pomóc Ci w osiąganiu najlepszych wyników.

Jesteśmy bardzo dumni z Akademii Finansów Hilti, która oferuje programy kształcenia dedykowane konkretnym stanowiskom. Jest to wsparcie nie tylko w procesie wdrażania, ale i w dalszym rozwoju.
Zasady, na jakich opieramy naukę w Akademii Finansów to: koncentrowanie się na uczniu (learner centricity), zorientowanie na doświadczenie, nauka w formacie „just-in-time”, elastyczność. Kładziemy też nacisk na wymianę doświadczeń i wiedzy naszych pracowników– materiały szkoleniowe są tworzone przez kolegów zajmujących dane stanowisko.

 

W czasie programu szkoleniowego będziesz miał okazję poznać wielu profesjonalistów z Hilti, od których możesz się uczyć i z którymi możesz dzielić się doświadczeniami. Każdy członek zespołu Hilti ma ustalony Indywidualny Plan Rozwojowy obejmujący jego mocne strony oraz obszary, nad którymi należy pracować. W ten sposób wspieramy zarówno  Twój rozwój na obecnym stanowisku, jak i Twoją dalszą ścieżkę zawodową i awanse.

"A lot of very senior people have invested a lot of time into our FBP-Journey, into our improvement, into our learning. It's great to see that the values are actually in place here and Hilti really values our development going forward.”
Can Turkseven, Finance Business Partner, Turkey